Miód, pasieka, Sklep

Wędrowna pasieka w terenie

19 maja 2019 3952 0 0

Nasza wędrowna pasieka rozpoczęła sezon. W maju wywieźliśmy ule na plantację rzepaku na piękne Podlasie.
Chociaż pogoda nie sprzyjała, bo najpierw była susza, a później chłody, nareszcie po ociepleniu i opadach rzepak zaczął nektarować na potęgę. Rzepak kwitnie przez około trzy tygodnie, jest bardzo dobrą rośliną pożytkową. Jego wydajność miodowa to 80-140 kg/ha, a pyłkowa 100-150 kg/ha. Już niedługo będziemy wirować jeden z pierwszych wiosennych miodów.

Pasieka wędrowna pszczoły i my - plantacja rzepaku na podlasiu

Pięknie kwitnące pole rzepaku na Podlasiu. Nasze pszczoły korzystają z bogactwa środowiska i znoszą duże ilości nektaru do uli

Miód rzepakowy ma najwyższą spośród miodów zawartość glukozy i aminokwasów, ma też sporo magnezu, stąd zalecany jest  jako środek wzmacniający przy przemęczeniu i stresie, w rekonwalescencji po przebytych chorobach. Tradycyjnie stosowany jest w chorobach serca i układu krążenia. Miód ten dostępny jest u nas również w wersji kremowanej. Duża zawartość glukozy w miodzie rzepakowym wpływa na bardzo szybką krystalizację.

Jeśli zastanawiacie się jaki miód wybrać dla siebie lub swoich bliskich, koniecznie przeczytajcie ten tekstDowiecie się z niego o tym, która odmiana miodu polecana jest przy konkretnych schorzeniach lub problemach zdrowotnych.

 

Tags: miód rzepakowy, pasieka wędrowna Categories: Filmy, Prace w pasiece
share TWEET PIN IT SHARE