Miód, pasieka, Sklep

HIPERMARKETY POMAGAJĄ KARMIĆ PSZCZOŁY

24 lutego 2017 515 0 0

W Wielkiej Brytanii od 2007 roku populacja pszczół zmniejszyła się o jedną trzecią… Każda inicjatywa wspierająca pszczoły i pszczelarstwo ma szansę poprawić sytuację.

Marnotrastwo i wyrzucanie jedzenia to jedna z większych bolączek bogatych krajów. Istnieje duża presja ze strony społeczeństwa, by ograniczyć to zjawisko.

W Wielkiej Brytanii w hipermarketach Tesco w Kornwalii i Devon zainicjowano akcję, która polega na przekazywaniu pszczelarzom cukru, który nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Są to resztki cukru z piekarni oraz ten, który rozsypał się z rozerwanych worków lub nie nadawał się do sprzedaży. Normalnie cukier taki jest wyrzucany lub spalany.

Z inicjatywy organizacji BIPCo (program wspierający pszczoły) ustalono, że resztki takie będą przekazywane lokalnym kołom pszczelarzy, by ci mogli na zimę dokarmiać nim pszczoły. Przekazywany jest tylko czysty cukier biały, gdyż brązowy powoduje u pszczół biegunki.

Tymczasowo akcją tą objęte są lokalnie Kornwalia i Devon, podjęte są starania, by właczyć do niej sieci innych supermarketów. Jeśli inicjatywa się powiedzie, ma zostać rozszerzona na cały kraj.

Hipermarkety Tesco w tym regionie włączyły się także do przywrócenia rasy pszczoły Apis mellifera mellifera. Dochód ze sprzedaży toreb jest przekazywany na ten cel.

Mamy nadzieję, że działania takie będą również inspiracją dla działaczy i sieci sklepów w Polsce, tym bardziej, że to dla nich doskonała akcja marketingowa.

Źródło: The Guardian

Tags: cukier, dokarmianie, Page, pszczoły Categories: Wspieramy pszczoły
share TWEET PIN IT SHARE